אודות הישיבה

DSC_1834

קרית חינוך בית שמש נוסדה בשנת 1982,בפיקוח משרד החינוך וסמל מוסד. בקריה קיימת גם פנימייה לתלמידים הלומדים בה בפיקוח של הגורמים הרלוונטיים.   המרכז החינוכי מיועד לנערי חטיבת הביניים והתיכון ומטרתו לשפר את חייהם ולקדם נערים למימוש הפוטנציאל האישי הטמון בהם .   המוסד, שהחל את דרכו עם ציוד בסיסי ו- 16 תלמידים, מצויד היום בכיתות חדישות, מעבדות מחשב עדכניות מעבדת מדעים ממוחשבת ומרכזי טבע וטכנולוגיה. היום לומדים בבית הספר 200 נערים, אשר באים מהאזורים השונים בארץ.   הצוות המקצועי של קרית חינוך בית שמש מאמין בפוטנציאל הגלום בכל תלמיד וביכולת לממשו ע"י מתן סביבה חינוכית וחברתית תומכת ותנאים ומשאבים מתאימים.

מתוך מטרה לאפשר שיפור בחייהם של כמה שיותר צעירים, בצד רמת הלימודים הגבוהה, התלמידים נמצאים בסביבה חמה, מאפשרת קשובה ועוטפת. הסטנדרטים האקדמיים הגבוהים של קרית החינוך זכו להכרה רשמית על ידי משרד החינוך והקריה אף זכתה בשנים 1995 ו 2004 בפרס משרד החינוך.   תכנית הלימודים מאפשרת "השלמת פערים" ומכינה באופן אפקטיבי לקראת בחינות הבגרות. הצלחת התכנית מוכחת,עם ממוצע של 80% אחוז זכאים לתעודת בגרות מלאה.   התנאים שמאפשר הקמפוס, הכיתות המרווחות, מעבדות הלימוד העדכניות, תנאי המגורים, יוצרים אוירה אחרת, עבור התלמידים, יש להם את השקט והשלווה הדרושה על מנת להתמקד ולהצליח בלימודים. בנוסף ללימוד בכיתות כל תלמיד מקבל תגבור אישי על מנת שיוכל לעמוד בהצלחה בדרישות  ומשרד החינוך.

צוות בית הספר הוא חלק בלתי נפרד ממערכת התמיכה בתלמידים ושיפור הערכתם העצמית. הצוות מחויב לסייע בידי התלמידים לממש את מלוא הפוטנציאל האקדמי של התלמידים.   הצוות פועל מתוך ידיעה והבנה, שהוא הכתובת היחידה עבור תלמידים אלה בקשיים אישיים שחווים. מערכת היחסים הנרקמת בין המורים לתלמידים היא הרבה מעבר לכיתה או לתקופה בה התלמידים רשומים כתלמידי המוסד. שנים לאחר סיום הלימודים, תלמידים ממשיכים לבקר ולהיות בקשר עם הצוות,וכן מקבלים מלגות על מנת שימשיכו את לימודיהם.